Мій сад – моя гордість

А ось і настав період планування літніх кухонь та пікніків. Вечірки з приємною музикою теплими вечорами, смачнючі шашлики на лоні природи біля власного будинку... – ну що може бути краще? Аби насолодитися цим всім на своєму подвір'ї дбайливі господарі повинні, перш за все, облаштувати свій сад. Тож глянемо кілька простих способів облаштування саду власноруч.
Мій сад – моя гордість

Одним з найпростіших і, водночас,  найкращих прикрас саду є яскраві квіткові клумби. Квіткові композиції давно вважалися показниками достатку і гармонії в будинку. Їх можна розташовувати в будь-якому місці на власній ділянці. За загальними підрахунками, квітами може бути покрито від 7% до 10% всієї площі ділянки (захоплюватися теж не слід: квітковий хаос складатиме враження несмаку). Висаджуючи квіти, можна комбінувати їх за висотою, формою листя, кольором квітів тощо. Роботи над клумбами необхідно починати наприкінці квітня – початку травня.

Перед рішенням головного питання, пов'язаного з добіркою квітів, необхідно продумати форму й організацію клумби. Для площі під квітник підійде будь-яка форма, але найбільш ефектні круглі, овальні та чотирикутні клумби. При круглій формі клумб кращий діаметр – близько 1, 5 – 2 м. Якщо вибрати більший розмір, то значно ускладниться догляд за рослинами. Клумби можна робити невисокими – практично на рівні з газоном. Дуже добре дивляться квіти на опуклих клумбах. До речі, у таких клумбах не застоюється вода.

Визначивши форму майбутніх клумб, знімаємо ґрунт приблизно в 10-15 см, укладаємо на його місце такої ж товщини шар битої цегли, щебеню, гальки та піску. Зверху насипаємо родючий ґрунт.
Якщо обране місце для клумб буде постійним і не передбачається неї пересувати й міняти форму, то можна прикрасити контур квітника дерном або сумішшю газонних трав. Можна викласти границі квіткової композиції каменями, керамікою, галькою.

Потім варто внести в ґрунт квіткове добриво й розмітити ділянки для посадки певних квітів. Поверхню клумб варто злегка ущільнити, щоб уникнути нерівномірного осідання землі. Підбираємо квіти для клумб: тут уже виключно за власним смаком.

Створення так званої «зеленої стіни» ( рослинного паркану) є трохи важчим завданням: ми звикли до "сучасних" матеріалів укріплення і огородження. Але потрудитися над виготовленням "живого паркану" таки варто. По-перше, він є екологічним , по-друге, насправді не таким вже й важким у виготовленні. Все, що потрібно для реалізації "зеленої стіни" це: багаторічні в'юнкі рослини й шпалери. Звичайно, можна використовувати і перголи. Однак останні краще використовувати, якщо Ви будете робити перехід від однієї зони відпочинку до іншої.

Також відмінною можливістю прикрасити свою ділянку є створення гірських ландшафтів. Вони, в основному, створюються з декоративних каменів і рослин. Можна використовувати так звані "рокарії" – гірські ландшафти, виконані на певній площині. Вони чудово підійдуть для прикраси водойм. Останні теж хороша прикраса саду, а влітку – це взагалі розкіш. Перед установкою водних або гірських ландшафтів, звичайно, краще врахувати думку фахівців, які допоможуть і підкажуть, де і як краще розмістити об'єкти.

При виборі матеріалів і установці альпінарію чи рокарію потрібно знати наступне. По-перше, не можна встановлювати їх на рівній поверхні. По-друге, гірським ландшафтам властиво наявність дренажної системи, тому для неї підійдуть піщано-глинисті грунти. По-третє, місце має бути сонячне, оскільки більшість гірських рослин полюбляють світло. По-четверте, не варто використовувати родючий грунт: гірські рослини живуть у дуже жорстких умовах, і велика кількість поживних речовин призведе до підвищеного зростання або навіть до загибелі рослин, що тільки зіпсує ваш об'єкт.

Також Ви не повинні забувати про вибір каменів для композицій гірського типу. Для гірських ландшафтів цілком згодяться вапняк і піщаник. Не дуже підійдуть граніт і валуни, однак, якщо постаратися, можна і за допомогою них створити гарну картину. При установці треба врахувати, що камені занурюються в землю більше ніж на половину, мінімум на одну третину, при цьомунайбільш масивні камені йдуть на основу. Рослини також розташовуються по своєму: великі рослини розташовуються з валунами, а дрібніші – поруч з камінням меншого розміру. Тим самим створюється образ піраміди.

Ваш сад – ваша гордість, тож експерементуйте!

Ольга Борсук, Зелене Закарпаття

12.05.2013 16:02:58

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація